Obowiązek alimentacyjny

Alimenty to nic innego, jak pieniądze, które jedna strona, zgodnie z orzeczeniem sądu, ma wypłacać drugiej stronie. Dzieje się tak na przykład w wypadku rozwodów, kiedy to rodzice płacą alimenty swoim dzieciom lub też mężczyzna wypłaca je swojej byłej żonie lub odwrotnie. Rzadko bo rzadko ale jednak czasami zdarzają się również sytuacje, w których to dzieci utrzymują w takich sposób swoich rodziców w podeszłym wieku, ale to naprawdę wyjątkowe sytuacje, które naprawdę należą do rzadkości. Już od paru lat politycy mówią o tym, że należałoby zmienić przepisy dotyczące przyznawania alimentów, że są one nieco przestarzałe, nie zawsze jasne i nie przystają do współczesnych realiów. Ponadto spory nacisk kładzie się na działania, które poprawiłyby ściągalność alimentów – zakłada się powstanie bardziej dotkliwych kar dla osób uchylających się od obowiązku alimentacyjnego.

 

Problem każdego miasta

 

Alimenty w Częstochowie cechuje tak samo kiepska ściągalność, jak praktycznie w każdym innym mieście: lokalne władze nie są w stanie poradzić sobie z tym problemem, jedyne co można zrobić, to zmienić coś na szczeblu państwowym, wprowadzić prawo, które zapobiegnie tego rodzaju sytuacjom w przyszłości.

 

Skuteczna pomoc prawna

 

Jeżeli nasze dziecko wystąpiło o alimenty w stosunku do drugiego rodzica to możemy mu pomóc w skutecznym, pozytywnym rozpatrzeniu sprawy – koniecznie trzeba się skontaktować z wybraną kancelarią adwokacką w Częstochowie i zatrudnić doświadczonego prawnika.

2 Comments

  1. A może iść do pracy, zamiast ściągać pieniądze od drugiego rodzica??

  2. co za ignorancja, a może druga strona pracuje? A pierwsza po prostu miga się od płacenia?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*