Czym odznacza się dobra kancelaria prawna?

Prawnik to zawód zaufania publicznego, dlatego zwykle przedstawiciela tego zawodu traktujemy jak specjalistę. Tymczasem jest wiele cech, które składają się na miano dobrego adwokata.

Od wszystkiego czyli od niczego

Każdy ze studentów po odbyciu praktyk zawodowych w kancelarii notarialnej i kancelarii radcowskiej otrzymuje zaświadczenia o tym, że ma odpowiednie predyspozycje do bycia radcą czy notariuszem. W ten sposób ma możliwość pracy na bardzo szerokim polu prawnym. W praktyce jednak trudno znaleźć specjalistę, który pomaga w każdej sprawie.

Dobra kancelaria prawna, czy raczej dobry prawnik, zwykle decyduje się na jedną lub kilka specjalizacji, które nieustannie rozwija. Choć ważne jest kształcenie interdyscyplinarne, to jednak wybieranie w określonych sprawach prawników, którzy od lat zajmują się daną dziedziną prawa, z pewnością jest dobrym posunięciem.

Więcej, niż wiedza

Wiedza i doświadczenie to istotne cechy prawników z dobrej kancelarii prawnej. Jednak o profesjonalizmie świadczy coś więcej, niż wiedza. Dyskrecja, dyspozycyjność czy oddanie sprawie klienta to atuty, które często decydują o renomie prawnika.

Każdy klient lubi mieć poczucie, że osoba, której powierzył swoje sprawy jest zaangażowana w jej prowadzenie. Dobre przygotowanie do spotkań, terminowość i rozeznanie przekonują o profesjonalnym podejściu.

Im taniej, tym lepiej?

Warto pamiętać, że niższa cena z pewnością nie jest czynnikiem, który przy wyborze dobrej kancelarii prawnej powinien rozstrzygać in plus. Należy wiedzieć, że aby być skutecznym, prawnik musi angażować się w brane przez siebie sprawy, a co za tym idzie, musi poświęcić im czas. Im mniej zarabia na swoich usługach, tym więcej klientów bierze pod swoje skrzydła. Wyższa cena usług zwykle jest wskaźnikiem, że prawnik ceni swój czas, bo ma dużą wiedzę i doświadczenie.

2 Comments

  1. świetny artykuł, już wiem, na co zwrócić uwagę.

  2. Mówią, że skąpy płaci dwa razy i pewnie coś z tym jest. Nie wybiera się ceną – trafnie powiedziane.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*