Kiedy umowa o pracę na czas określony może przekształcić się w umowę bezterminową?

Umowa o pracę na czas nieokreślony jest przez pracowników najbardziej pożądanym rodzajem umowę, zważywszy na zapewnienie stabilności oraz bezpieczeństwa, a także na gwarantowaną płynność finansową. Obecnie regulowana jest ona z dużą korzyścią dla pracowników. Okres zatrudnienia na podstawie terminowych umów nie może trwać między tym samym pracownikiem a pracodawcą w nieskończoność.

Umowa o pracę na czas nieokreślony

Umowa o pracę na czas określony nie może zawarta być więcej niż 3 razy.  Czwarta umowa tego rodzaju jest już traktowana jako umowa na czas nieokreślony.  Dodatkowo, umowa na czas nieokreślony nie może być zawarta na okres dłuższy niż 33 miesiące. 34 miesiąc jest już traktowany jako umowa na czas nieokreślony. Aneks do umowy traktowany jest jako osobna umowa, z racji tego, nie powinien on wydłużać okresu trwania umowy. Jeśli tak się zdarzy, to oznacza, że jest on traktowany jako umowa na czas nieokreślony.

Lepiej z prawnikiem!

Jeśli masz wątpliwości dotyczące wiarygodności swojego pracodawcy, zgłoś się na konsultacje prawnicze lub odwiedź stronę internetową: https://pewny-prawnik.pl/blog/60/umowa-o-prace-na-czas-okreslony-kiedy-przeksztalci-sie-w-umowe-bezterminowa. Porady prawnicze oraz wskazówki pozwolą Ci zminimalizować prawdopodobieństwo poniesienia dużych kosztów.

2 Comments

  1. Bardzo ciekawy artykuł, polecam!

  2. Podoba mi się treść oraz cały blog, Tak trzymać!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*