Od prostych spraw aż po te najbardziej skomplikowane

Od prostych spraw aż po te najbardziej skomplikowane

Sprawy sądowe, administracyjne i przed innymi organami publicznymi mają to do siebie, że są mocno zróżnicowane i do każdej z nich trzeba podchodzić indywidualnie.

Kiedy przyglądamy się kolejnym pismom, które nierzadko otrzymujemy z różnych urzędów, dochodzimy do wniosku, że tylko dobry prawnik może nam pomóc. Jednak jak szukać i skąd brać pomoc w kwestiach prawnych?

Ocena specjalizacji

Każdy z prawników już na etapie studiów, a następnie uzyskując aplikację radcowską czy też adwokacką, nastawia się na konkretne dziedziny prawa. Nie znaczy to naturalnie, że nie ma on wiedzy z innych dziedzin, jednakże zarówno nauka jak i praktyka dają po prostu dodatkowe umiejętności, a dzięki doświadczeniu zmienia się naprawdę dużo. Weźmy chociażby za przykład prawo skarbowe. Niejedna firma z dziedziny Kancelaria Prawna Częstochowa zatrudnia specjalistów, którzy w imieniu klientów podejmują kontakt z urzędami, składają stosowne pisma i oświadczenia, a kiedy to konieczne kierują sprawę do sądu. Specyfika pracy z urzędami państwowymi różni się znacznie od tego, co ma miejsce na przykład w sprawach rozwodowych, które zawierają się w prawie cywilnym.

Wiele specjalizacji w jednej kancelarii

Niektórzy uważają, zresztą błędnie, że jeden prawnik nie może specjalizować się w dwóch czy trzech gałęziach prawa, a także że nie ma uniwersalnych kancelarii. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim w kancelariach pracuje zwykle kilku radców lub adwokatów, którzy dodatkowo wspierani są przez aplikantów i asystentów. Zróżnicowanie ich umiejętności jest kluczem do sprawnej pracy każdego szanującego się szefa kancelarii prawnej.

2 Comments

  1. Mój syn pracuje jako asystent w kancelarii znajomego, wie bardzo dużo.

  2. Jako aktualny aplikant oddelegowany przez Izbę do kancelarii mogę potwierdzić, że nasze umiejętności najlepiej kształtują się w praktyce.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*