Pomoc prawna na sali sądowej

    Nieporozumienia w małżeństwach zdarzają się często, przeważnie udaje się załagodzić konflikt i wieść nadal spokojne wspólne życie, jednak, gdy wygasną uczucia a kłótnie są na porządku dziennym pojawiają się myśli o rozwodzie. Kancelarie prawne każdego dnia przyjmują klientów poszukujących porady w sprawie rozwodu, Poznań jest miastem gdzie wielu adwokatów specjalizuje się w prawie rodzinnym.   

Sprawy sądowe o rozwód Adwokat Wrocław czy Katowice zawsze wiążą się z podobnymi problemami

    Korzystając z pomocy adwokata można uzyskać kompetentną pomoc w przypadku każdego problemu związanego z procesem postępowania rozwodowego: podziału majątku (od nieruchomości po zobowiązania dłużne), kwestii związanych z alimentami na dziecko, miejscem zamieszkania dzieci. Korzystając z usług prawnika nie trzeba samodzielnie borykać się z niewygodnymi pytaniami na sali sądowej, atakami ze strony małżonka, skuteczne specjalistyczne podejście do rozwiązywania problemów pozwala zaoszczędzić wiele nerwów. Adwokat, na co dzień prowadzący rozwody w Poznaniu potrafi obiektywnie ocenić sytuację prawną, wybrać najlepszą strategię obrony. Znalezienie dowodów, które doprowadzą do pożądanego rezultatu nie jest łatwe, adwokat potrafi dotrzeć tam, gdzie one się znajdują. Ponadto przygotuje całą niezbędną dokumentację.

Kiedy potrzebna jest konsultacja podczas postępowania rozwodowego?

    Najczęściej pomoc adwokata jest wymagana w przypadkach, gdy jedno z małżonków jest zainteresowane postępowaniem rozwodowym, a drugie chce utrzymać rodzinę. Prawnik początkowo koncentruje się na rozwiązaniu problemu bez konfliktu. Jego praca polega na doprowadzeniu stron do porozumienia, ale jeśli takiego nie ma wtedy wszystko jest rozstrzygane w sądzie. Cena usług jest, zatem bardzo różna. Rzeczywiście, w pierwszym przypadku mowa jest tylko o konsultacjach, a w drugim o pełnej ochronie w sądzie.

   Sytuacja komplikuje się, jeśli małżonkowie mają dzieci. W procesie rozwodowym decyduje się, przy kim pozostaną dzieci, w jaki sposób będą wypłacane alimenty, jaki porządek komunikacji z dziećmi zostanie ustalony dla rodzica, który będzie mieszkał osobno. Jedną z ważnych kwestii w zakresie kompetencji adwokata jest wyjazd dziecka do innego kraju.

Rozwody to domena adwokata Katowice mają w swojej bazie wielu specjalistów w tej dziedzinie

   Usługa prawna jest ważna dla wszystkich, którzy mają trudności z dogadaniem się z małżonkiem w sprawie rozwodu. Gdy istnieją wspólne dzieci, wspólna własność bardzo często pomoc prawnika jest nieodzowna. Warto poszukać doświadczonego adwokata Katowice wyróżniają się na tle innych miast na Śląsku specjalistami, którzy pomagają rozwiązać wiele bardzo skomplikowanych problemów.

   Tylko prawnik rozumie przepisy prawa oraz jego pułapki, potrafi przygotować stanowisko i przewidzieć linię postępowania małżonka podczas procesu rozwodowego, potencjalne ryzyko złożenia odwołania, sprzeciwu z jego strony. Każdy, kto przeszedł już przez sprawę rozwodową, wie jak ważne jest reprezentowanie i obrona interesów w sądzie przez dobrego adwokata. W razie potrzeby prawnik zajmuje się również przekazaniem komornikom decyzji sądowej na przykład w celu odzyskania alimentów.

Jak adwokat w Katowicach pomoże w uzyskaniu alimentów na dziecko?

   Dochodzenie alimentów na dziecko jest nieprzyjemną, ale powszechną procedurą rozwodu. Ponadto czasami procedura odzyskiwania zaległych niewypłaconych alimentów na nieletnie dzieci bez pomocy adwokata okazuje się bardzo bolesna. W końcu, jeśli decyzja o wypłacie pieniędzy na utrzymanie dziecka nie jest podejmowana na podstawie wzajemnego porozumienia i rozwiązanie sytuacji jest możliwe tylko przez sąd, wówczas napięcie relacji jest już niezwykle wysokie.

   Adwokat w Katowicach zbiera wszystkie niezbędne dokumenty do uzyskania alimentów na dziecko w sądzie. Pomaga jasno sformułować roszczenia, reprezentuje interesy jednego z rodziców w sądzie. I co bardzo istotne udziela pomocy bezpośrednio w sądowym dochodzeniu alimentów (przejmuje kontrolę nad wykonaniem orzeczenia sądowego).

Leave a comment

Your email address will not be published.


*